Super Bowl: Amerikan Futbol Ligi Final Maçı (#SB51: New England Patriots – Atlanta Falcons)

Yükleniyor...

SOHBET GİRİŞİ

seviyeli sohbet
seviyeli sohbet

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

 

Ask-Fm Dinle

Ask-Fm indir

Ekleme Tarihi by KaLpSizZz
19 İzlenme
Amerikan futbolunun şampiyonunu belirleyen final maçı olan Super Bowl tüm ülkede zamanın durduğu bir gün. Super Bowl tüm dünyada en çok seyredilen spor müsabakası. Çoğunlukla Amerika’nın sevdiği bir oyun olarak bilinse de Super Bowl’u dünyadan da takip eden pek çok kişi var. Ayrıca ABD’de en çok izlenen program olarak bilinen Super Bowl’un oynandığı Pazar günü Şükran Günü’nden sonra en fazla yiyeceğin tüketildiği gün.

Bu sene Houston'da oynanacak maçta dokuz kez finale çıkma başarısı gösteren ve dört kez kupayı kaldıran New England Patriots, ikinci kez final oynayacak olan Atlanta Falcons ile karşılaşacak.

Geçen sene oynanan Super Bowl’un devre arasında reklam vermek isteyen şirketler 30 saniye için ortalama 5 milyon dolar harcadı. Super Bowl’un Amerikan ekonomisine katkısının 20 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Devre arasında her yıl ünlü bir sanatçının çıktığı finalde buğuna kadar Michael Jackson’dan Madonna’ya Beyonce’den Rolling Stones’a kadar pek çok sahne aldı. Bu yıl ise Lady Gaga final gösterisinde yer alacak. Super Bowl’u en çok kazanan takım ise altı seferle Pittsburgh Steelers oldu.

https://patreon.com/30artitv
https://twitter.com/30artitv
https://facebook.com/30artitv
https://instagram.com/30artitv
Kategori
Futbol - Konu

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.